TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 23.10.2020
Güncellenme Zamanı: 27.10.2020 16:25:02
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 23.10.2020 18:17:41

 
TIF-HELEXPO S.A., tüm dünyadan mimar ve peyzaj mimarlarından oluşan ekiplere, Yunanistan`daki Selanik Confex Park Uluslararası Mimari Tasarım Yarışması`na katılmak için başvuruda bulunmaya davet etmektedir.
 

 28 Eylül 2020‘de Selanik, Yunanistan merkezli ulusal bir sergi ve konferans organizatörü olan TIF-HELEXPO, Yunanistan‘ın ikinci büyük şehri Selanik‘in merkezinde yer alan ve şu anda 1.1 milyon kişiye ev sahipliği yapan Selanik ConfEx Park‘ın tasarımı için ön yeterlilik ile uluslararası ve çok disiplinli proje yarışması için çağrı başlatmıştır. TIF-HELEXPO S.A., tüm dünyadan mimar ve peyzaj mimarlarından oluşan ekiplere, Yunanistan‘daki Selanik Confex Park Uluslararası Mimari Tasarım Yarışması‘na katılmak için başvuruda bulunmaya davet etmektedir.

PROJE

Mimari yarışma, tesislerinin ve etkinlikleri düzenini sağlayacak, çevresel parametrelere saygılı ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunacak en yüksek standartları karşılayacak güçlü kimliğe sahip Sergi ve Konferans Merkezi inşa etmeyi hedeflemektedir. 

TIF-HELEXPO SA, ticari alanlar ile yapılar ve yeşil açık alanlar arasında yakın mekansal bağlantılar kurarak gelecekteki kent peyzajının gelişmelerinin istisnai bir örneği olmayı hedefleyen tasarımlar bekliyor. Proje alanı yaklaşık 17,5 hektar (175.000 m2) ve Master Plana göre dört (4) fonksiyonel bölge ve altı (6) sektöre ayrılmıştır.

Jüri tarafından seçilen ilk üç projeye aşağıdaki ödüller verilecektir.

1.`lik ödülü 50.000,00 Euro

2.`lik ödülü 30.000,00 Euro

3.`lük ödülü 20.000,00 Euro

Jüri ayrıca belirli bir değeri olan tasarımlara onursal mansiyon ödülü verebilir.

ULUSLARARASI JÜRİ

Jüri, dokuz (9) asıl ve üç (3) yedek üyeden oluşacaktır. Tüm jüri toplantıları kapalı toplantı olacaktır. Jüri kararları, hem TIF-HELEXPO SA hem de başvuru sahipleri / yarışmacılar için nihai, egemen ve bağlayıcı olacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://www.thessaloniki-confexpark.gr/


 

Okunma Sayısı: 165

Tüm Haberler