TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 06.10.2019
Güncellenme Zamanı: 08.10.2019 10:29:32
Yayınlayan Birim: BURSA

 

Güncellenme Zamanı: 06.10.2019 22:51:39

 

Sizleri 9-10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Bursa Uludağ Üniversitesi‘nde düzenlenecek olan;

 

"VII. SÜS BİTKİLERİ KONGRESİ" ve "1. ULUSLARARASI SÜS BİTKİLERİ KONGRESİ"ne davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz.

 

Türkiye, Dünya üzerinde bulunduğu eşşiz coğrafik konumu ile 1/3`ü endemik olmak üzere 12.000 den fazla bitki taksonuna ev sahipliği yapmaktadır.

 

Süs bitkileri bakımından çok önemli potansiyele sahip olan Türkiye son on yılda büyük atılımlar göstermiş ve süs bitkileri bir sektör olarak kendisini kabul ettirmiştir.

 

Ancak, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 hedeflerimiz doğrultusunda süs bitkileri sektörünün daha fazla çalışmaya gereksinimi bulunmaktadır. Bu kapsamda, sektör için gerekli olan bilgi ihtiyacının ortaya konulabilmesi, gerçekleştirilen bilimsel çalışmaların sektör işbirliğine sunulabilmesi, ortak çalışmaların geliştirilmesi, bu çalışmaların ulusal ve uluslararası düzeyde ortaya konulması büyük önem arz etmektedir.

 

Bütün bu amaçlar göz önünde tutulduğunda ulusal süs bitkileri kongremizin artık uluslararası bir boyuta taşınması kaçınılmaz bir zorunluluk olmuş ve kongre düzenleme kurulu olarak 2019 yılında gerçekleştirilecek olan VII. Süs Bitkileri Kongresi ile birlikte 1. Uluslararası Süs Bitkileri Kongresinin de gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır.

 

Farklı disiplinlerde yer alan araştırmacılar ile sektör çalışanlarının bir araya getirilerek bilgi ve deneyimlerin paylaşımında en uygun ortamın oluşturulması ortak hedefi ile "VII. SÜS BİTKİLERİ KONGRESİ" ve "1. ULUSLARARASI SÜS BİTKİLERİ KONGRESİ"ne katılım ve katkılarınızı bekler, Bursa Uludağ Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü olarak sizleri Bursa`da ağırlamaktan onur duyacağımızı bildiririz.

 

Saygılarımla,

Prof.Dr.Murat Zencirkıran

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

 

 

Okunma Sayısı: 46

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler